Поврзете се со нас

Свет

Тројка на Костески, Линц никако да се израдува на победа

Објавено

на

blank

Македонскиот интернационалец, Никола Костески и Линц претрпеа уште еден пораз во борбата за опстанок во првата лига на Австрија.

Подобар од Линц беше составот на Брегенц кој не дозволи изненадување на домашен терен и славеше со 29-26. Клучно на средбата беше првото полувреме кое Брегенц го реализираше со 15-11, па потоа лесно го контролираше водството и резултатот.

Нашиот Костески даде три гола од пет обиди, најефикасен на дуелот беше неговиот соиграч Кислинџер со осум погодоци.

Линц во следното коло ќе се соочи со Грац.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни