Поврзете се со нас

СЕХА лига

Тројца играчи на Вардар и Пелистер се најдоа во идеалниот тим на СЕХА за февруари (ВИДЕО)

Објавено

на

Медиа тимот на СЕХА лигата го направи изборот на најубавите голови и најтарктивните одбрани за минатиот месец, избор во кој имаше место за преставници од најквалитетните македонски клубови Вардар и Еурофарм Пелистер.

Сега од СЕХА го објавија и Топ тимот за февруари, а во идеалната седумка има тројца играчи од скопскиот и битолскиот клуб. Имено меѓу најдобрите се најдоа десниот бек Куни Моралес, пикерот Елмир Граџан и средниот бек Јосип Периќ.

Тука се уште голманот Дино Славиќ од ППД Загреб, Алекса Максиќ од Партизан и двоецот од редовите на Нексе Фахрудин Мелиќ и Халил Јагањац.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни