Поврзете се со нас

Англија

Трој Дини истраен во својата намера во пресрет на продолжувањето на тренинзите

Објавено

на

Денекса клубовите од Англија се вратија на тренинзи кои во овој период ќе се одвиваат во помали групи.

Капитенот на Вотфорд, Трој Дини и претходно најави дека нема да се врати на тренинзите, а посочи и дека не треба да се продолжи првенството, а сега истрајува во таа негова намера.

Имено, тој не се појавил на првата прозивка на Вотфорд иако речиси сите му нагласиле дека не постојат никакви шанси за ширење на вирусот.

– Треба да се вратиме на тренинзите, реков дека нема да се вратам. Тоа нема врска со финаинсиската добивка. Мојот син има пет месеци и има проблеми со дишењет. Не сакам да дојдам дома и да го загрозим уште повеќе.

– Мора да го возиш автомобило во опрема за тренинг, не можеш да се истушираш. Ако се облекувам во иста просторија со синот или сопругата, поглема е веројатноста вирусот да го донесам дома, -изјави Дини.

Од Вотфорд се соочуваат со голем проблем во пресрет на продолжувањето на сезоната затоа што тешко дека ќе го убедат својот најдобар играч да се врати на тренинзите и терените.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни