Поврзете се со нас

Свет

„Триколорите“ без милост: Франција води 7:0 на полувреме (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/equipedefrance

Гибралтар е отпишан во секој меч кој го игра против силните селекции од Европа, но тоа што го доживува вечерва се граничи со нормалното поради понижувањето кое го гледаа навивачите во Ница во првото полувреме.

Франција немаше милост и се покажа во навистина сурово издание за аутсајдерот, кој откако набрзина прими три гола, остана и со играч помалку на теренот во 17-та минута.

Сантош си даде автогол за 1:0, потоа доби и исклучување, но тоа беше само најава за шокот кој следеше до крајот на првите 45 минути.

Тирам погоди за 2:0, Заире Емери го постигна дебитантскиот гол за 3:0, а до крајот на полувремето Мбапе, Клаус, Коман и Фофана се запишаа во листата на стрелците за неверојатни 7:0.

Најголем кошмар за Гибралтар е тоа што следи второ полувреме, во кое како што тргнале, Французите не планираат да застанат…..

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни