Поврзете се со нас

НБА

Трик-шут: Дончиќ даде магичен кош против Шарлот (ВИДЕО)

Објавено

на

Составот на Далас Маверикс оствари убедлива победа над Шарлот Хорнетс од 127-59 во подготвителниот меч за новата НБА сезона.

Клубот од Тексас доминираше и со тоа само потврди дека е во одлична форма и дека Џејсон Кид има донесено енергија, нови замисли, тактики кои треба да донесат резултати во натпреварувачката 2021/2022. Првата ѕвезда на Далас, Лука Дончиќ оваа средба ја заврши со 10 поени, 8 асистенции и 4 скокови, но воедно имаше уште една магија во негов стил.

Во првата четвртина тој изведе трик-шут кој влезе во кошот „без коски“, ама со оглед на тоа што претходно беше свирнат фаул над негов соиграч овој поен не важеше.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни