Поврзете се со нас

Балкан

Тричковски стрелаше во последен момент и го спаси АЕК од пораз (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:www.facebook.com/AEKLARNACAOFFICIAL

Поранешниот македонски репрезентативец, Иван Тричковски беше спасител на АЕК Ларнака на денешниот првенствен меч против Пафос во најсилната лига на Кипар.

Тричковски не беше стартер на овој меч, но и кога ќе влезе од клупа знае да направи разлика, па така беше и вечерва каде во последен час погоди за спас на неговата екипа. Пафос водеше од 38 минута до 93 кога Тричковски со удар со глава ги постави конечните 1-1.

Ова за популарниот Тричко беше 11 сезонски гол, АЕК пак со 63 бода е на 3. место на табелата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни