Поврзете се со нас

Балкан

Тричковски со два гола го реши Анортозис (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонскиот напаѓач, Иван Тричковски со два гола и донесе победа на АЕК Ларнака на денешното гостување кај Анортозис во првата лига на Кипар.

Популарниот Тричко двапати беше прецизен во второто полувреме, прво во 66 минута најдобро се снајде во шестнаесетникот на домаќините за да потоа во 79 минута биде сигурен од белата точка за потврда на трите бода за АЕК.

Нашиот репрезентативец има 16 погодоци зад своето име во оваа сезона, АЕК Ларнака пак со 50 бода е петта на табелата.


Реклама
Реклама
Реклама

Популарни