Поврзете се со нас

Балкан

Тричковски продолжи да стрела, а АЕК Ларнака да победува (ВИДЕО)

Објавено

на

Поранешниот македонски репрезентативец, Иван Тричковски со погодок и победа го прослави новиот договор со АЕК Ларнака.

Нашиот напаѓач уште една потврди дека игра во супер форма сезона, па негова нова жртва беше составот на Паек. Фаворитот победи со 3-0, а Тричковски беше автор на првиот гол со кој се отвори резултатот во 12 минута.

Иван реагираше во манир на врвен голгетер и со удар со глава ја смести топката во мрежата на гостите. Ова за екс членот на Вардар и Работнички е 7 погодок во 6. коло во првата лига на Кипар со што е на прво место на листата на стрелци.

АЕК Ларнака пак со 14 бода ја зазема лидерската позиција на табелата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни