Тричковски ја затресе и мрежата на лидерот во Кипар (Видео)

tricko

Македонскиот репрезентативец, Иван Тричковски го постигна својот 11. сезонски погодок во првата лига на Кипар и тоа против актуелниот лидер Анортозис.

Тричковски се најде на вистинското место во 92 минута и силно, прецизно биеше во мрежата на гостите за конечни 2-1, односно овој негов погодок не беше доволен за поволен резултат на АЕК Ларнака.

Освен напаѓачот сите 90 минути кај домаќините беше активен стоперот Даниел Мојсов.

АЕК Ларнака е на 5 место со 15 бода, додека Тричко е на првата позиција кога е во прашање листата на стрелци.

Facebook Коментари