Поврзете се со нас

Балкан

Тричковски има нов клуб во Кипар (ФОТО)

Објавено

на

Македонскиот интернационалец, Иван Тричковски се раздели со АЕК Ларнака по девет години, клуб кој сакаше да го задржи со поинаква улога, но напаѓачот сака и понатаму да биде активен на теренот и веќе договори нов ангажман со тоа што останува во Кипар.

Нов клуб на поранешниот македонски репрезентативец е АЕЛ Лимасол со кого потпиша едногодишен договор.

Тричко многу добро го познава кипарскиот фудбал каде своевремено беше дел и од Енозис и АПОЕЛ, па неговото знаење, искуство дефинитивно ќе биде од помош за АЕЛ.

Во кариерата настапуваше и за екипи од Македонија, Србија, Полска, Белгија и Обединетите Арапски Емирати.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни