Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Три од петте најубави одбрани ги имаат голманите на Вардар, Дибиров со најубавиот гол на турнирот во Келн (Видео)

Објавено

на

Вардарци вчера во Келн испишаа нова страна во историјата на македонскиот и европскиот ракомет откако по втор пат во последниве три години околу вратот ги добија најсјајните медали од Лигата на шампионите.

„Црвено црните“ одиграа борбено во двата натпревари и несомнено го оставија срцето на терен и на средбата против Барселона и на финалниот натпревар против Веспрем.

Тоа го препознаа и од ЕХФ кои избраа дел од одбраните на Милосављев и Гедбан за најубави на овој Ф4 турнир, додека за најубав гол беше избран оној на Дибиров од финалниот натпревар против Веспрем.

Одбраните на Милосављев и Гедбан може да ги погледнете ТУКА, додека најубавите голови на Ф4 турнирот во Келн може да ги погледнете на следниот ЛИНК.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни