Поврзете се со нас

НБА

Три екипи се во игра за ангажман на Ирвинг

Објавено

на

foto: https://twitter.com/NBAonTNT

Кајри Ирвинг сака да го напушти Бруклин Нетс до крајот на актуелниот преоден рок, па може многу лесно да го видиме во нова средина во престојниве денови.

Плејмејкерот побарал трејд откако меѓу двете страни постоеле разлики околу продолжување на соработката, односно ова за Ирвинг било знак да побара заминување од сегашната средина. Едната од опциите е да заврши на друго место до 9 февруари, додека другото е да остане во Нетс до крајот на кампањата и потоа како слободен играч да ја бира новата средина.

Според секогаш добро информираниот новинар Шамс Шаранија три екипи, организации се подготвени да спремат пакет за размена за Ирвинг и тоа се Лос Анџелес Лејкерс, Феникс Санс и Далас Маверикс.

Во Лејкерс се Леброн Џејмс и Ентони Дејвис, Феникс како главна ѕвезда го има Девин Букер, додека во Далас е Лука Дончиќ, па останува да се види чив соиграч ќе биде еден од најдобрите плејмејкери во НБА лигата, но воедно и ас кој знае да биде доста контроверзен, проблематичен.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни