Поврзете се со нас

Шпанија

Третолигаш и се закани на Барселона пред пресметката во Купот на Шпанија (ФОТО)

Објавено

на

foto:www.facebook.com/fcbarcelona

Барселона доживеа убедлив пораз од Реал Мадрид (4-1) во финалето на Супер Купот на Шпанија.

„Кралевите“ ги искористија слабости на големиот ривал и со сигурна победа дојде до првиот трофеј во оваа кампања. Чави Ернандес и неговите соработници ќе имаат доста работа за да ја вратат екипата, а првиот предизвик по овој неуспех ќе им биде дуелот со третолигашот Унионистас Де Саламанка.

Натпреварот е закажан за 18 јануари од 19:30 часот, а пред истиот нисколигашот меѓу редови го чепка великанот и тоа веднаш по поразот од Реал.

-Ние веруваме, -порачаа од Унионистас Де Саламанка, тим кој во претходната рунда го елиминираше Вилјареал.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни