Поврзете се со нас

Македонија

Трета победа во низа: Феникс убедлив против Академија ФМП

Објавено

на

Кошаркарите на Феникс 2010 остварија убедлив триумф над Академија ФМП од 96:76 во единствениот меч од денешната програма од 13. коло.

Гостите беа одлични во нападот, солидни во одбрната што им донесе поволен резултат во Кисела Вода, трето славје во низа, вкупно осмо во кампањата 2022/2023.

Дуото Трајковски-Митревскии искомбинира 55 поени кај победникот или поточно повеќе од половина, додека кај поразените Смит-Меквејн уфрли 22,  а Мариновиќ 22 кошеви. Навико Академија ФМП по 13 кола останува на три победи.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни