Поврзете се со нас

Одбојка

Трет пораз на ЕП: Одбојкарите немоќни и против Турција

Објавено

на

Македонската машка одбојкарска репрезентација не успеа да стигне до прва победа на Европското првенство, а третиот пораз го забележа во дуелот со Турција (0:3).

Првиот сет беше најнеизвесен, но Турците успеаја да го добијат со 25:22, за во вториот целосно да издоминираат со 25:12.

„Спартанците“ добро стартуваа во третиот сет, водеа и со 10:8, но оттука започна серијата на противникот, кој на крајот го доби сетот со 25:15 за конечни 3:0.

Турците го задржуваат перфектниот скор во групата со третата победа, додека Македонија и Шпанија засега се на дното на табелата со три порази.

Македонија утре токму против Шпанија ќе има нов обид да стигне до премиерна победа на ова одбојкарско ЕП.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни