Поврзете се со нас

Балкан

Трет натпревар, трет погодок: Тричковски одново стрелаше за АЕК Ларнака (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонскиот интернационалец, Иван Тричковски продолжува да ги тресе мрежите на почетокот на новата сезона во првата лига на Кипар.

Членот на АЕК Ларнака успеа да се запише во листата на стрелци и во третиот сезонски натпревар, овој пат на гостувањето кај Пафос. Популарниот Тричко се најде на вистинското место во 53 минута и донесе предност за домаќините по што домаќините одговорија преку Драгомир (61) за конечни 1-1.

АЕК Ларнака по три мече има учинок од една победа и две нерешени, нашиот Иван пак има три голови зад своето име.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни