Поврзете се со нас

Англија

Тренерот на Њукасл откри дали ќе го ангажираат членот на Манчестер Јунајтед: Во овој момент..

Објавено

на

Стратегот на Њукасл, Еди Хау, кој направи чуда со клубот од „Сент Џејмс Парк“ во вториот дел од сезоната полека се подготвува за трансфер пазарот кој го очекува ова лето.

Се очекува Њукасл да биде меѓу најактивните во летниот преоден рок со што би се создал тим кој ќе биде во можност да ги нападне местата кои водат во Европа за следната сезона.

Богатиот саудиски конзорциум нема да штеди пари на ангажман на нови засилувања, а меѓу приоритетите на клубот се двајца членови на Манчестер Јунајтед, Дин Хендерсон и Џеси Лингард.

И двајцата се веќе видени во дресот на Њукасл, но по тоа прашање конкретен одговор не сакаше да дадек Хау кој истакна дека во моментов со никој играч не се водат напредни преговори.

– Не сме блиску до ангажман на било кој фудбалер во овој момент. Не сме ниту во напредни преговори со имињата кои циркулираат во јавноста, -јасен беше Еди Хау.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни