Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Тренерот на Мешков: Не можевме ништо против ваков Вардар

Објавено

на

Вардар ја оствари првата победа во новата сезона од Лигата на шампионите, победувајќи го убедливо белорускиот претставник Мешков Брест.

Македонскиот првак доминираше на средбата во Скопје и не му дозволи на противникот да дојде до шанса да се бори за бодови на оваа средба.

Тоа по мечот го призна и тренерот на Мешков, Даниел Гордо.

– Вардар го одигра веројатно најдобриот натпревар сезонава, а и атмосферата во салата влијаеше на конечниот резултат.

– Ние правевме и многу грешки, дозволувавме противникот да постигнува лесни голови, а во играта веројатно се почувствува и замор поради бројот на натпревари кои ги одигравме изминатава недела.

– Едноставно не можевме да направиме нешто повеќе против ваков противник, а за нас натпреварот ќе биде лекција за во иднина, – изјавил Гордо.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни