Поврзете се со нас

АТП

Тренерот на Федерер: Тој не тренира само поради една причина

Објавено

на

Рожер Федерер пред неколку денови истакна дека воопшто не се подготвува, тренира за продолжението од сезоната за кое е неизвесно кога и дали ќе се случи со оглед на целата ситуација со коронавирусот.

На овој став на Федерер се надврза неговио тренер, Северин Лути кој истакна дека неговиот долгогодишен пријател не е во тренажен процес од проста причина што се уште закрепнува од операцијата на коленото.

-Во контакт сме, разменуваме информации за турнири. Сепак, Рожер не мора сè уште да се грижи за тренинзите. Пред скоро време имаше операција на коленото, се уште закрепнува. Не мора да биде под притисок да тренира. Кога ќе знаеме дека сезоната ќе продолжи, ќе има доволно време да се подготвиме, -порача Лути.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни