Тренерот на Антиќ полуде на тајм-аут: Сакате ли да ви удрам по една шлаканица на вас тројца? (Видео)

dusan alimpijevic

Екипата на Црвена Звезда со доста мака дојде до славје на гостувањето кај Игокеа во АБА лигата и тоа благодарение на одличната последна четвртина.

Тоа што „црвено-белите“ се мачеа во Лакташи донесе голема нервоза, па во еден момент тренерот тренерот Душан Алимпијевиќ комплетно се изгуби и видно нервозен можеше и да „нокаутира“ некој од своите избраници или поточно во овој случај тоа беа Давидовац, Јанковиќ и Омиќ кои добија вистинска лекција.


Facebook Коментари