Поврзете се со нас

НБА

Тренерот Мазула „блокираше“ противнички играч, Бостон пресилен за Феникс (Видео)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/celtics

Тандемот Тејтум-Браун комбинираше 63 поени во новата победа на Бостон над Феникс за краток период, со што Селтикс стигна до уште подобар ефект на врвот на табелата во НБА лигата.

Браун постигнал 37, а Тејтум 26 поени, додека веднаш зад нив бил ветеранот Хорфорд со 24 поени на оваа средба. Феникс не најде начин да го сопре домаќинот, а најефикасен во редовите на „сонцата“ бил Букер со 23 поени.

Интересен момент од средбата е и обидот за блокада на тренерот Џо Мазула, кој реши да му попречи на Ројс О’Нил да погоди во моментите кога повика тајм-аут и веќе беше на теренот.

Бостон – Феникс 127:112
Чикаго – Л.А Клиперс 111:126
Хјустон – Вашингтон 135:119
Милвоки – Филаделфија 114:105
Оклахома – Далас 126:119
Портланд – Њујорк 93:105

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни