Поврзете се со нас

Свет

Трапановски со прв гол во дресот на Данди Јунајтед

Објавено

на

foto:x.com/dundeeunitedfc

Македонскиот интернационалец, Кристијан Трапановски пред неколку дена го официјализираше својот трансфер во Данди Јунајтед, тим за кој веќе го постигна и првиот гол.

Офанзивецот беше автор на еден од двата погодоци на Данди Јунајтед во пресметката со Анан Атлетик која му припадна на фаворитот со 2-0.

Ова секако е добра вест за Трапановски, да проработи да самиот старт, а со тоа секако да расте и самодовербата во овие подготовки кои се важни за тоа што следи во кампањата 2024/2025.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни