Поврзете се со нас

Балкан

Трајковски се повреди и ги напушти подготовките на Хајдук во Словенија

Објавено

на

foto:www.facebook.com/hnkhajduk

Македонскиот репрезентативец, Александар Трајковски заработи повреда која ќе го оддалечи од терените некое време.

Сега е многу важен дел од сезоната, клубот се подготвува под водство на новиот тренер Џенаро Гатузо, но Трајковски ќе биде во „аут“ околу три недели.

Имено тој се повредил на тренингот пред дуелот со Радомље, проблем поради кој мораше да ги напушти подготовките во Словенија и да се врати во Сплит каде ќе ја одработи рехабилитацијата, закрепкувањето.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни