Поврзете се со нас

Македонија

Трајковски претставен како засилување за Феникс 2010

Објавено

на

Македонскиот кошаркарски прволигаш Феникс 2010, денеска го претстави репрезентативецот Бојан Трајковски како големо засилување за продолжението на сезоната.

Трајковски доаѓа од редовите на актуелниот лидер Пелистер и јасно е дека ќе ги зголеми амбициите на скопскиот тим, кој по досегашните дванаесет рунди има учинок 6-6.

Феникс 2010 го најави дебито на Трајковски во новиот дрес веќе на следниот натпревар против Работнички.

Во првиот меѓусебен дуел на овие екипи сезонава, Работнички го победи Феникс 2010 дури по продолжение.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни