Поврзете се со нас

Свет

Трајковски донесе бод за Ал-Фејха (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:www.facebook.com/AlexTrajkovski10

Македонскиот репрезентативец, Александар Трајковски го спаси од пораз неговиот тим Ал-Фејха во првата лига на Саудиска Арабија.

Домашниот тим долго време беше во негатива на пресметката со Ал-Раед и тоа се до 80 минута кога по ударот на Павков нашиот Трајковски подметна нога, малку ја закачи топката која заврши во мрежата на противникот за конечни 1-1.

Ова за напаѓачот беше 4 гол во најсилната лига во Саудиска Арабија, а зад своето име има запишано и 3 асистенции.

Ал Фејха со 30 бода е на 12 место на табелата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни