Поврзете се со нас

Свет

Трагедија: Во сообраќајна несреќа загина поранешен играч на Партизан

Објавено

на

foto:x.com/Eurohoopsnet

Кошаркарскиот свет е во црно по информацијата дека Дру Гордон загинал во сообраќајна несреќа која се случила во Портланд, Орегон.

Гордон е поранешен играч на Партизан и постар бран на ѕвездата на Денвер Нагетс, Арон Гордон. Инаку Дру долго време играше низ терените во Европа и тоа во различни земји како Србија, Италија, Турција, Полска, Русија, Украина, Литванија, настапуваше и во Јапонија, Џи-лигата, а во НБА лигата одигра девет натпревари во дресот на Филаделфија Севентисиксерс во сезоната 2014/2015.

33-годишниот Гордон беше татко на три деца.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни