Поврзете се со нас

Балкан

Трабзон сака да го продаде Барди, репрезентативецот може да се врати во Шпанија

Објавено

на

foto: https://twitter.com/Trabzonspor_EN_

Актуелниот турски шампион, Трабзонспор е подготвен да се раздели со македонскиот репрезентативец, Енис Барди.

Барди дојде во сегашната редина пред неколку месеци, но во клубот не се задоволни од неговите изданија и се спремни за негова продожба се со цел да се олесни буџетот за плати. Трабзонспор плати 3 милиони евра и сака најмалку толку за да се откаже од него, а според „Фанатик“ интерес за него има од шпански и италијански тимови од кои еден е Мајорка.

Енис има 27 години и во досегашната кариера ги има носено дресовите на Преспа Бирлик, Ујпешт и Леванте каде мина пет години со тоа што сега одново има можност да се врати на Пиринеите.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни