Поврзете се со нас

Италија

Тоти: Ќе се обидам да го убедам Дибала да потпише за Рома

Објавено

на

Пауло Дибала ја завршува својата епизода во Јувентус и како слободен играч ќе може да ја избере новата дестинација.

Во јавноста се споменуваат некои клубови, но засега се е отворено и секој од нив гледа шанса да го доведе Аргентинецот во своите редови. Еден од тимовите кој се споменуваше и е Рома, па легендата на „волчицата“ Франческо Тоти порача дека ќе направи се што може за да јужноамериканецот дојде на „Олимпико“.

-Ќе се сретнам со него во понеделник и се надевам дека ќе го убедам. Во Милано сме на натпреварот на Ето, ќе играме заедно и ќе му дадам совет. Ќе се обидам да му ставам нешто во главата, се надевам дека ќе успееме. Секако ако Рома размислува како мене, -порача Франческо.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни