Поврзете се со нас

Англија

Тотенхем го растури Арсенал и ја вжешти трката за четвртата позиција (Видео)

Објавено

на

Екипата на Тотенхем одигра одличен натпревар и со 3:0 славеше во дербито за Северен Лондон против Арсенал.

Избраниците на Антонио Конте со оваа победа се доближија само на еден бод до својот најголем ривал кој до крај ќе трепери за пласман во Лигата на шампионите.

Хари Кејн со два гола во првото полувреме ја навести убедливата победа која ја запечати Сон со гол постигнат на самиот старт на вториот дел.

На овој резултат најмногу му се радува Челси кој речиси сигурно обезбеди пласман во најелитното европско натпреварување заследната сезона.


Реклама
Реклама
Реклама

Популарни