Поврзете се со нас

Италија

Торино и Јувентус ги поделија бодовите во градското дерби (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/juventusfcen

Торино и Јувентус ги поделија бодовите во градското дерби во италијанската Серија А.

Како и што се очекуваше ова беше тврд дуел во кој имаше удари и шанси на двете страни, мируваа мрежите на Милинковиќ-Савиќ и Шчесни.

Се водеше голема борба низ сите 90 минути, меѓутоа она најважното недостасуваше, а тоа се головите.

Ова за „биковите“ беше 12. сезонско реми, а за „бјанконерите“ пак 9-то. Избраниците на Јуруќ со 45 бода се на 9. место, додека Јуве со 63 ја држи третата позиција во Калчото.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни