Поврзете се со нас

Лига на нации

Торес блескаше, Шпанија со шест „парчиња“ ја понижи Германија (ВИДЕО)

Објавено

на

Репрезентацијата на Шпанија ја понижи Германија со 6-0 во мечот кој требаше да биде дерби на вечерта во Лигата на нации.

„Црвената фурија“ им одржа вистинска лекција на Германците во средбата која одлучуваше за првото место во групата 4 од А дивизијата. Избраниците на Луис Енрике дури шест пати ја начнаа мрежата на Нојер, а во прв план беше членот на Манчестер Сити, Феран Торес кој испука „хет-трик“.

Во листата на стрелци се запишаа уште Мората, Родри и Ојарзабал.


Кога е во прашање „А“ сегментот Франција со 4-2 беше подобра од Шведска, додека Португалија славеше над Хрватска (3-2).

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни