Топурија испорача жестока комбинација во втората рунда и ја прекина доминацијата на Волкановски (Видео)

Илија Топурија е нов УФЦ шампион во перо категорија, а до тој примат стигна со триумфот над Александар Волкановски на УФЦ 298 викендот. Шпанецот кој има и грузиско и германско потекло го изненади досега сигурниот ривал уште во втората рунда, кога судијата ја прекина борбата по жестоката комбинација со двете раце, за која Волкановски немаше … Продолжи со читање Топурија испорача жестока комбинација во втората рунда и ја прекина доминацијата на Волкановски (Видео)