Поврзете се со нас

Свет

Топлото време направи проблеми: Линиски судија колабираше на Копа Америка (ВИДЕО)

Објавено

на

Канада беше подобра од Перу (1-0) на средбата во Копа Америка во меч во кој стрелец на победничкиот гол беше напаѓачот на Лил, Џонатан Дејвид.

Меѓутоа средбата во Канзас Сити донесе и еден непријатен момент кој се случи во финишот на првиот дел кога колабираше линискиот судија Умберто Пањох.

Топлото време и големата влажност му направи проблеми на Умберто на кого прв му помогна голманот на Канада по што дојдоа и медицинските екипи кои на носилки го изнесоа арбитарот од Гвателама.

„Џокерот“ Мартинез ја однесе Аргентина во четвртфиналето на Копа Америка (ВИДЕО)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни