Топло-ладно: Азаренка најави враќање на терените, сега се предомисли…

Victoria Azarenka in action at the 2016 Brisbane International

Викторија Азаренка сепак нема да игра на претстојниот АЦБ класик. Таа најави враќање на терените и настап на првиот турнив  кој ќе се одржи на почетокот на јануари во Оукленд.

Но, сепак проблемите околу околу старателството врз нејзиниот син и судскиот процес кој трае подолго од предвиденото, ја отргнаа од тениските терени. Таа сепак, ги информираше своите фанови дека тренира напорно и дека ќе се врати во најбрзо можно време на терените, но сепак во прв план и е детето.

Facebook Коментари