Поврзете се со нас

Германија

Топ 10 одбројување: Асистенции кои ја одбележаа сезоната во Бундеслигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Освен одлични голови натпреварувачката 2021/2022 во Бундеслигата ни донесе и супер асистеции, потези кои ги воодушевија фудбалските фанови.

Играчите од најквалитетната германска конкуренција имаа мајстории кои добија свое место, односно ова е Топ 10 листата на најкреативните, најдобрите асистенции кои оставија белег во минатата кампања.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни