Поврзете се со нас

Германија

Топ 10 моменти кои ја одбележаа годината во Бундеслигата: Нојер, Халанд…

Објавено

на

Веќе десет дена сме во новата календарска 2022 година, но тоа не значи дека нема простор, време да се направи една анализа, резиме за тоа што се случи во минатата 2021 година.

Од Бундеслигата се решија да направат еден избор, топ компилација со најзначајните моменти кои ја одбележаа минатата година, па во продолжение погледнете ги Бендер, Нојер, Халанд, Белингем…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни