Поврзете се со нас

Свет

Томовски немаше свој ден, Лудвигсхафен загуби значајна битка за опстанок

Објавено

на

Лудвигсхафен на Мартин Томовски загуби многу значајна битка за опстанок во првата германска ракометна лига.

Томовски и компанија денеска го пречекаа Нордхорн-Линген, но наместо нова победа за потврда на добрата форма тие загубија со 28-26 од тимот кој е под нив на првологашката табелата. Гостите првиот дел го реализираа со плус три (15-12) што се покажа како пресудно за овој натпревар.

Македонскиот репрезентативен голман Томовски немаше свој ден и забележа само четири одбрани.

Во следната рунда Мартин ќе се соочи со Хановер на Филип Кузмановски.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни