Поврзете се со нас

Европски првенства

Томовски ја има втората најатрактивна одбрана во квалификациите за ЕП (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Македонскиот голман, Мартин Томовски  ја има втората најдобра одбрана во втората квалификациска рунда за пласман на Европското првенство во 2022 година.

Томовски доби шанса во втората половина на второто полувреме на дуелот со Швајцарија каде имаше неколку одлични реакции кога се кршеше резултатот, а една од нив се најде на Топ 5 листата во изборот на ЕХФ.

Да посетиме Македонија славеше на гостувањето во Шафхаузен и на тој начин си го отвори патот до пласман на ЕП.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни