Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Томовски е автор на една од најатрактивните одбрани во ЛШ (ВИДЕО)

Објавено

на

Голманот на Вардар, Мартин Томовски  бранеше одлично на вчерашната пресметка против Пик Сегед во Лигата на шампионите, но и тоа негово издание не беше доволно за  „црвено-црните“ да се вратат со позитивен резултат од Сегадин (34-31).

Меѓутоа за тие негови интервенции Томовски доби признание од медиа тимот на ЕХФ кој го смести на Топ 5 листата на најтрактивните одбрани во 7. рунда во елитната конкуренција.

Мартин се најде на позицијата број пет со одбранетиот зицер на кружниот напаѓач Банхиди. местото број еден е резервирано за Волф од Кјелце и двојцата интервенција против Барса во „Палау Блауграна“.

Овде можете да ги погледнете голманските мајстории. 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни