Поврзете се со нас

НБА

Толку беше сигурен во себе: Кога Џордан погодуваше „пенали“ со затворени очи (ВИДЕО)

Објавено

на

И додека се чекаат последените две епизоди од документарецот „Последниот танц“ кој е посветен на Мајкл Џордан и шампионската генерација на Чикаго Булс, луѓето од НБА лигата одлучија да не вратат низ времето и да не потсетат колку Ем-Џеј беше квалитет и сигурен во своите способности.

Денеска некои играчи во НБА лигата кои заработуваат огромни суми на пари не можат да погодат или се мачат од линијата за слободни фрлања, додека пак за Џордан тоа воопшто не беше проблем и на некои мечеви дури се решаваше да шутира со затворени очи.

Едната ситуација беше против Денвер Нагетс каде го поздрави Дикембе Мутомбо, а другата е против Голден Стејт Вориорс.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни