Поврзете се со нас

Свет

Титулата со Вардар го смести меѓу најдобрите: Парондо е номиниран за тренер на годината (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Роберто Гарсија Парондо е кандидат за најдобар тренер на светот за 2019 година.

Светската ракометна федерација (ИХФ) го стави поранешниот тренер на Вардар во одбрано друштво заедно со Николај Јакобсен, Кристијан Берге, Маик Махула и Дидие Динар.

Шпанецот со Вардар успеа да ја освои титулата во Лигата на шампионите за да потоа максимално му се посвети на Египет, па ова му донесе номинација за најдобар тренер за минатата година.

Кога се во прашање стратезите, предводници на женси тим во игра се Емануел Мајонад, Карлос Вивер, Мартин Амброс, Габор Дањи и Торир Хергеирсон.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни