Поврзете се со нас

Европски првенства

Тирам беше помешан со Мбапе, па порача: Јас сум позгоден од него, не изгледам како нинџа желка

Објавено

на

Франција се подготвува за својот прв меч на Европското првенство и тоа против Австрија кој е закажан за в понеделник од 21 часот во Дизелдорф.

Пред овој дуел во центарот на вниманието се најде напаѓачот на Интер, Маркус Тирам со неколку негови изјави. Тој имаше што да каже актуелната политичка ситуација во неговата татковина, но и се пошегува со еден новинар кој го нарече Килијан.

Тирам испрати апел до Французите: Мора да ја промениме тажната реалност

Ова беше повод за реакција од Маркус кој се насмеа и порача:

-Јас сум поубав од него, не изгледам како нинџа желка-

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни