Поврзете се со нас

Евролига

Тинејџерот Руди постигна луд кош и дојде до признанието за најдобар потег во Евролигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Во кошаркарската Евролига се одигра второто коло, а по истото беа избрани најдобрите, најтрактивните, најмагичните моменти на рундата.

Топ 10 листата ја отвара Нибо од Жалгирис со својата рампа против Зенит, додека пак позицијата број еден е наменета за тинејџерот на Монако, Руди Демаи-Балу кој против Уникс Казан го имаше своето деби во Евролигата, а на истото постигна луд кош, тројка од преку половина терен.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни