Поврзете се со нас

Боречки спортови

Тимот на Тајсон образложи зошто Мајк го претепал патникот во авионот

Објавено

на

Foto:instagram.com/miketyson

Американскиот таблоид „ТМЗ“ вчера објави ексклузивен материјал во кој се гледа како Мајк Тајсон удира непознато лице во авион, а бидејќи видеото стана вирално и предизвика многу реакции, со соопштение во јавноста се јави тимот на легендарниот боксер.

Медиумите веќе открија дека Тајсон брутално одговорил на провокациите кои пристигнале од момчето, кое подоцна зажалило за своето однесување и со раскрварено лице го напуштило авионот.

Ова се случило пред летот на Тајсон од Сан Франциско кон Флорида, по што боксерот се симнал од леталото и бил да даде изјава во полиција во врска со инцидентот.

– За жал, Тајсон имаше инцидент пред летот кон Флорида со агресивен патник кој го навредуваше и го омаловажуваше. Тој му фрли шише вода и тука дојде до реакција, – гласи објавата на тимот на Тајсон.

Најновите информации велат дека патникот исто така дал исказ откако му била укажана лекарска помош, но засега непознато е дали случајот ќе заврши на суд.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни