Тимот на Арсенал доколку се остварат пишувањата во медиумите (Фото)

arsenal

Пјер-Емерик Обамејанг вчера несмасно со видео го најави доаѓањето во Лондон и по се изгледа пристигне во Премиерлигата во редовите на тимот од Лондон. Според најавите, Месут Озил си заминува по завршувањето на сезоната и ќе даде се од себе за да направи подобар резултат од моменталниот со Арсенал. Алексис Санчез пакува куферите и си заминува во овој преоден рок. Доколку во редовите пристигне Хенрих Мхитарјан, тоа ќе виде тим за респект и сериозен противник во Премиерлигата.

Arsenal prognozi tim

 

Facebook Коментари