Поврзете се со нас

Англија

Тим за почит: Единаесетка од најдобрите Аргентинци во Премиер лигата

Објавено

на

Британскиот реномиран медиум „Дејли Мирор“ состави еден интересен тим од најдобрите Аргентинци во Премиер лигата.

Повод за тоа беше нападот на сопругата на Ди Марија која посочи дека Манчестер било многу лошо место за живеење и притоа зборуваше за храната, луѓето, изјава со која изнуди многу реакции коментари во Англија.

Сосема очекувано Ди Марија не се најде во идеалниот состав на најдобрите Аргентинци со оглед на тоа што за брзо си замине од Јунајтед, но во одбраното друштво се најдоа други добро познати имиња.

Ова е екипата:

Голман: Хулијан Сперони

Одбрана: Пабло Забалета, Николас Отаменди, Фабрисио Колочини и Габриел Хајнце

Средина: Ерик Ламела, Јонас Гутиерез, Хавиер Маскерано, Макси Родригез

Напад: Карлос Тевез и Серхио Агуеро.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни