Поврзете се со нас

Македонија

Тиквеш потпиша договори со двајца Бразилци (ФОТО)

Објавено

на

foto:www.facebook.com/FCTikves1930Kavadarci

Составот на Тиквеш ги засили своите редови со двајца бразилски интернационалци, Луан Силва и Робертињо.

Луан Силва е фудбалер од нападот, додека Робертињо е играч за врска. Се очекува двајцата да му донесет дополнителна енергија на клубот од Кавадарци кој претходно го доби и потписот на Христијан Малески, кој дојде на позајмица од Струга ТЛ.

Инаку Тиквеш првиот дел од шампионатот го заврши на седмата позиција на табелата, а во исто време обезбеди пласман во полуфиналето на Купот на Македонија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни