Поврзете се со нас

Македонија

Тиквеш го совлада шампионот на Косово на тестот во Охрид

Објавено

на

Екипата на Тиквеш издвојува победа над Балкани од 2-0 на пријателскиот меч што се одигра во Охрид.

Избраниците на Мојсов подобро се снајдоа на овој натпревар и го надиграа шампионот на Косово со погодоците кои во второто полувреме ги дадоа Робертињо и капитенот Вареловски.

Ова за клубот од Кавадарци кој летово ќе не претставува во Конференциската лига на УЕФА беше трет контролен натпревар, првиот го загубија од Шкендија со 1-0, а вториот го добија со Струга Трим Љум со 4-3.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни