Поврзете се со нас

Конференциска лига

Тиквеш ги пушти во продажба билетите за соочувањето со Бреидбалик

Објавено

на

Македонскиот прволигаш Тиквеш ги пушти во продажба билетите за соочувањето со Бреидбалик во првото квалификациско коло во Конференциската лига на УЕФА.

Тиквеш е домаќин на првата средба која е на програмата в четврток од 17 часот, средба која ќе се игра на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје.

Билетите можат да се набават во Стрит бар, Инфинити кафе и Дистрикт каф и тоа по цени од 200 и 500 денари (ВИП).

Клубот од Кавадарци имаше добри летни подготовки, забележа добри резултати и останува сега да се види како ќе се снајде во пресемтката со претставникот на Исланд.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни