Поврзете се со нас

Конференциска лига

Тиквеш ги претстави дресовите за настапот во Европа (ФОТО)

Објавено

на

Тиквеш со триумфот во Купот на Македонија се избори за настап во квалификациите за Конференциската лига на УЕФА.

Ова за клубот од Кавадарци е прв, историски настап во Европа, а пред соочувањето со Бреидбалик беа промовирани новите дресови, опремата со кои ќе ги игра натпреварите.

Првиот меч со Бреидбалик е закажан за в четврток од 17 часот на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје и веќе можат да се набават билети по цена од 200 и 500 денари.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни